Rørlaserskjæring – kompetanse og kapasitet i verdensklasse

Weland AB er en komplett leverandør innen laserskjæring med mange års erfaring med og kunnskap om skjæring av både plater og rør. Faktisk befinner nesten halvparten av Sveriges rørlaserskjæringsmaskiner seg hos Weland i Smålandsstenar. Dette bidrar til at vi i dag er Nordens ledende aktør innen rørlaserskjæring. Her forklarer vi mer om hva rørlaserskjæring er, og hvilke muligheter Weland kan tilby markedet.

Hvorfor rørlaser?
Rørlaserskjæring brukes til å skjære rør med høy presisjon, og er en kostnadseffektiv og rask bearbeidingsmetode for hulltaking, tappskjæring eller lignende rørbearbeidelser. Rørlaserskjæring gjør det mulig å skjære rør, bjelker, standard- og spesialprofiler med svært høy presisjon. Rørlaser er en konkurransedyktig prosess som er helt overlegen når det gjelder kompleks bearbeiding av rør. Det er fullt mulig å skjære detaljer som tidligere måtte lages ved hjelp av fres. Siden alt gjøres på et rasjonelt vis og i et høyt tempo, åpner det helt nye muligheter for konstruktører og designere, da teknologien gjør det mulig å utvikle konstruksjonene radikalt.

Bruksområdene for bearbeidede rør og profiler er mange. Rørlaserskjæring tilbyr et ubegrenset produksjonsspektrum og unike utformingsmuligheter innen for eksempel bilbransjen, møbelindustrien, arkitektbransjen og øvrig industri.

Unike konstruksjonsmuligheter
Rørlaser kan i kombinasjon med planlaser åpne opp for sofistikerte produksjonsløsninger, hvor man utnytter nøyaktigheten i respektive prosess for å legge til rette for tappsammenføyning. Tappsammenføyning er en smart forbindelse som gjør det mulig å feste rør og plater til hverandre. Ved å bruke tappsammenføyning sparer man mye tid og oppnår økt presisjon i de etterfølgende trinnene, som f.eks. montering eller sveising.

Mange av maskinene våre er utstyrt med et bevegelig skjærehode som muliggjør 3D-skjæring. Ved hjelp av 3D-skjæring kan det utføres f.eks. fugeforberedelse til påfølgende sveising, forsenkning av hull eller faseskjæring. På denne måten kan rørlaserteknikken også her bidra til å gjøre den etterfølgende monterings- eller sveiseprosessen mer effektiv. Vi har også mulighet for å utføre gjenging direkte i maskinen, slik at man kan unngå et etterbearbeidingstrinn – det blir kostnadseffektivt og gir kortere ledetider.

Moderne maskinpark med stor fleksibilitet
Weland har en av verdens mest moderne og mest omfattende maskinparker for rørlaserskjæring for å kunne møte markedets ulike krav og behov. Vi har en stor produksjonskapasitet samlet under ett tak, noe som muliggjør god service og rask levering. Vi kan skjære rør som er opptil 18 000 mm lange og 508 mm i diameter. Weland har et omfattende lager av råmaterialer for å kunne levere raskt.

Les mer om vårt utvalg innen rørlaserskjæring her.

Rørlaserskjæring

 

[02.07.2020]

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Nyheter

Please Note: You may have disabled JavaScript and/or CSS. Although this news content will be accessible, certain functionality is unavailable.
29.09.2021

Gitterristen – en stille helt

Gitterrist er et produkt som mange forbinder med Weland. 

 

14.06.2021

Se den nye filmen om gangbane Flex

Welands gangbane Flex er enkel å montere takket være et smidig modulsystem. 

 

05.05.2021

Lagerførte produkter

Weland tilbyr markedets bredeste sortiment av gitterrister, trapper, rekkverk, ramper, mesaniner, lagerinnredning med mer. 

 

Nyheter (Arkivert)

Please Note: You may have disabled JavaScript and/or CSS. Although this news content will be accessible, certain functionality is unavailable.
24.03.2021

Lys opp spiraltrappen

Vi er stolte over å introdusere håndløpere med LED-belysning til spiraltrappene våre. 

 

17.03.2021

Personalhelse styrker Weland-konsernet

En vårdag i 2019 fikk en ansatt i Weland-konsernet ideen om en skikkelig utfordring: å gjennomføre en Vasastafett sammen. 

 

24.02.2021

Caroline optimaliserer Welands produksjon

Caroline Svensson har jobbet ved Weland AB sin avdeling for produksjonsplanlegging i 3,5 år 

 

25.11.2020

Rettløsptrapper for alle bruksområder

Weland AS tilbyr svenskproduserte rettløpstrapper for de fleste bruksområder / miljø med korte leveringstider. 

 

15.10.2020

Jonas driver Welands vellykkede gjenvinningsarbeid

Her forteller Jonas Holmgren, miljø- og sertifiseringsansvarlig i Weland AB, om Welands bærekraftstenkning. 

 

02.07.2020

Rørlaserskjæring – kompetanse og kapasitet i verdensklasse

Weland AB er en komplett leverandør innen laserskjæring med mange års erfaring med og kunnskap om skjæring av både plater og rør. 

 

22.06.2020

Produktreisen: ekspertise fra start til mål

Hos Weland får du alltid personlig og pålitelig service, fra første telefonsamtale til den endelige leveransen. 

 

26.05.2020

Weland styrker satsingen på bærekraftsarbeid

Weland er i gang med arbeidet for å nå utvalgte bærekraftsmål fra FNs 2030-agenda. 

 

18.05.2020

Slitesterke sittemøbler for all slags vær

Trenger du utemøbler som tåler vær og vind og holder seg like fine i mange år? 

 

18.05.2020

Lidenskap for løsninger driver kvalitetsarbeidet framover

Anita Westin er kvalitetssjef i Weland AB i Smålandsstenar. 

 

03.04.2020

Weland AS tilbyr nå også produkter for utemiljø

365 dager i året og 24 timer i døgnet. 

 

16.10.2019

Effektiv løsning med betongkummer

Welands betongkummer med tilhørende gitterrister leveres som en komplett og ferdig løsning. 

 

15.08.2019

Weland AS på Bygg Reis Deg 2019

Weland AS vil være på plass på Bygg Reis Deg 2019 som arrangeres 16. – 19. oktober. 

 

17.06.2019

Ny maskin for rørlaserskjærring

Ny maskin for rørlaser gir mulighet til å gjenge hull under maskintid. 

 

15.02.2019

Weland nylanserer Flammerist

Ny utforming av Flammerist slukker oljebrann på tre sekunder. 

 

26.09.2018

Z-rammer muliggjør en komplett entréløsning

Vi tilbyr nå en komplett løsning for enklere montering. 

 

08.05.2018

BIM - Nå utvider vi sortimentet vårt

Økt etterspørsel gir større utvalg. 

 

14.12.2016

Ukuransliste

"Tilbuds torget" har en rekke produkter vi kan tilby til gode priser. 

 

17.11.2016

Utnytt lokalets volum maksimalt med mesanin

Welands mesanin er en praktisk løsning der man utnytter hele lokalets volum maksimalt. 

 

27.06.2016

Ukuransliste

"Tilbuds torget" har en rekke produkter vi kan tilby til gode priser. 

 

16.06.2011

Flexigangbanen hos Biowood Norway AS

 

27.04.2011

Vårkampanje på Kåbe-mattan!

 

01.12.2010

Ny brosjyr - Gangbane type Flex